Chillifest

Bohouňovice I u Kolína 2. CHILLIFEST Pánského klubu

VIDEO

Druhý ročník byl značně poznamenán špatným počasím, od 13:00 až do 3:20 prakticky nepřetržitě pršelo. Zpětně bych rád vyzvedl naší unikátní stavbu šapito o velikosti 10×8 metrů, se zábavnou okružní vlnou.

Největším šlágrem večera byl „MÁSLÁK“. Pro nezúčastněné, je to v podstatě grog z piva. Recept je prostý: 2-3 dcl horkého piva
lžička másla
2 lžičky cukru
0,75 velkého panáka rumu

Zvláštní poděkování patří panu Kosinovi, z eshopu /www.seminka-chilli.cz/ , který nám věnoval čerstvé papričky do soutěže. A na můj dotaz na cenu odpověděl: „peníze neřeším, hlavně, že to udělá radost“ , takže děkujeme, radost byla.

Velkým zklamáním byl, krom počasí, prodej Bořetického česneku a česnečka z Bořetic. Nikdo si žádný česnek nekoupil, ani neochutnal super česnečku. Nepřijeli a udělali si „lepší“ kontra-party. Jakože hanba, ne?

Jinak jídel k ochutnání se zde sešlo dost, hřebem večera bylo živé vaření cizrny z kari pastou, osobně na tento zážitek rád vzpomínám a myslím, že to bylo to nej. Možná i proto, že jsem to vařil já. Dýňová polévka sklidila uznání od dětí i dospělých. Velice příjemná byla i bůčková pomazánka. Fazolové chilli con carne, byl už jen „hřebíček“ na dortu.

Přinesenou lahev pikantních utopenců jsme si užívali i při úterní schůzi pánského klubu, taktéž chválíme paní Jelínkovou za velmi ostré buřty na pivu, od našeho dědy chutnala kvašená zelenina.

Samotná soutěž v pojídání papriček dopadla zcela podle očekávání a zvítězil loňský šampion, pan Lubomír Fabián, jako druhý s velkým náskokem skončil pan David Novák. O třetí místo se vedou spory a bude rozhodovat video rozhodčí.

Kdo si celý den naprosto užil, byly děti. Pro ty zde bylo vyžití dokonalé, nehledě na neutuchající déšť. Každé dítě odcházelo domů se spinerem, které dostalo jako cenu za snědení oříšku ve wasabi.

Pro závistivé, jak zde hrozně vydělávám mám dobrou zprávu. Rozpočet dopadl opět tragicky. 🙂 Každý z členů by měl zadotovat 850 Kč.
Bez názvu

Pokusím se ještě připravit video z akce. Galerii připravuji téžtak.

chillifest2

sobota 23.9. 2017 od 14:00

mokrá varianta připravena, ohýnek a svařák též

vstup jsme zrušili, takže zadara

IMG_20170922_121626 IMG_20170922_121634

Bluegrassová kapela – RUSTY STRINGS  od 18 hodin
-ochutnávka pálivých i nepálivých jídel
*guláše, kari, ostré dortíky, pálivá vodka
-soutěž o největšího chilližrouta
*pamětní medaile pro všechny soutěžící
-program pro děti
-soutěž o nejlepší ostré jídlo
*pokud připravíte jídlo (alespoň 20 malých porcí, můžete vyhrát až 500 Kč)
-ukázky vaření jídel

Vstup: 50 Kč 

 

Na místě možnost stanování.

pk

Stánky na FB

Program

Ukázka vaření s kari pastou – Marek Jeryje
Správné propečení masa na grilu, rychlé chilli omáčky- Martin Pešout
Prodej Bořetického česneku- Josef Barták
Upomínkové předměty a suvenýry
Videa s chilli tématikou

Přihlášená jídla

 
Dýňová polévka
Kari s cizrnou
Bůček pana Kadlece
Česnečka
Fazolové chilli
Buřty na pivu s rokfórem
Ostrá čínská polévka

 


 

Z loňského ročníku:

Realizace

24.9 Vše proběhlo v pořádku, návštěvníci spokojeni. Vystoupení s kolty a bičem bylo velice příjemné zpestření. Celkově bylo k ochutnání 7 druhů jídel, 3 čokolády a 4 dezerty. Soutěž pojídání chilli vyhrál pan Fabián z Kolína. Celkem se zde sešlo 65 návštěvníků, což není na první roční až tak špatné. Do pokladny na dobrovolné příspěvky jsme dostaly 1500,-. Náklady na celou akci byly 5077,-kč, takže na otázky, proč nedělám podobné akce častěji je jednoduchá odpověď. Prostě si šetřím 🙂

Všem děkuji za projevené uznání a děkuji za účast, pokud máte fotografie, budu rád, když mi je pošlete (jeryje@seznam.cz). Připravím fotogalerii.

23.9 Snad poslední nakupování, ladění detailů(aby tekla všude voda i elektřina). Vaříme chilli čokoládu, myslím, že je vyvedená. Mírně začíná pálit až po 10-20 vteřinách a poté vystoupí příjemné meruňkové aroma. Děti se utlučou.

22.9 Stavění a dovážení stolů, degustace vodečky i omáček do soutěže.

21.9 Dorazily dobrůtky na soutěž
IMG_20160921_150552 IMG_20160921_150413

20.9 Zkonstruoval jsem stůl pro 8-12 soutěžících chilližroutů

19.9 Stavba pískoviště na rýžování drahokamů, dohodnuta spolupráce s dodavatelem chilli omáček Seminka-chilli.cz. Začínám zvažovat, že se oholím. Vypadám jak východoněmecký pornoherec.

18.9 Začali jsme úklid zahrady, takže to tu bude čarokrásné. Připraveny dva stolky ve francouzském stylu, altán na ochutnávky již stojí, budou i 2 ohniště pro Váš tepelný komfort.

17.9 Degustace alkoholu proběhla úspěšně. Pokud se nebude opakovat, máte se na co těšit.

16.9 Uvařili jsme 2 druhy ostré kořaličky. chillivodka

Dále jsme testovali, jak by mohla probíhat soutěž o největšího CHILLIŽROUTA. Připravili jsme 4 fantasticky pálivá kola, která ovšem až tak nepálila (až na svěrač a nehodu při močení), takže hledáme další možnosti rozšíření našich obzorů.

10.9 – S Martinem a partnerkami jsem úspěšně připravili 2 várky utopenců. Po několikahodinovém snažení a velké zradě jsme dosáhli fenomenálních úspěchů. K ochutnání budou klasické utopence s jemnou pikantností a wasaby překvapením, jako druhé budou Markovi prstíky v rafinovaně štiplavé hořčicové omáčce.

Kolega Ondřej se předem plánované akce nemohl zúčastnit, neb jej zdolal démon alkoholu a natolik oslabil jeho morální kvality, že se na nás prostě vysral.

 

 


zde nečíst – organizažní poznámky

Stůl pro soutěžící
místo po kapelu
ukázky vaření
pravidla soutěže o jídlo
kde bude výčep
chilližrout
nouzový plán na medaile
velká televize
vstup s listky do soutěže
chcací álej