30 Led

Hoàng Thành Restaurace – SAPA

Již podruhé jsme navštívili jednu z restaurací v tržnici Sapa v pražské Libuši. Zvyklý na „kolínský standart“ jsem zde zažil něco tak šokujícího, že se rozhodně s Vámi musím podělit. Je opravdu s podivem, co může člověk za normální peníze dostat.

Cỏm xuăt tôm thịt – 129 kč
Vepřový bůček, krevety a smažené tofu s rýží a dušeným Pak choy, a ještě dostanete mističku s tradičním vývarem.
V životě bych neřekl, že krevety a bůček jdou skloubit v jednom pokrmu, ale prostě jdou a je to fakt dobré. K tomu upravená zelenina v sojové omáčce. Nepřesolené, konzistence tak akorát. Smažené tofu je tradičně bez chuti, každý si ho dochucuje podle svého. Sojovka, ocet, pálivka nebo rybí omáčka. K tomu všemu dostanete silný vývar s koriandrem a citronovou trávou. Chuť se dokonale hodí k jídlu. Všeobecně jsou tyto polévky perlami vietnamské kuchyně a rozhodně doporučuji ochutnat ať už jsou s čímkoliv. Jídlu za tyhle peníze nemám co vytknout, jen příště si poprosím o nahřátý talíř. I teplota masa by mohla být vyšší.

Nau Da – 55 Kč
Tradiční vietnamská káva podávaná ve speciální překapávacím aparátu, na dně s kondenzovaným mlékem. Kafe běžně nepiju, ale za ten obřad to stojí. Chuť byla dobrá, intenzivně kávová. Kyselejší kafe se doplňovalo se sladkým mlékem.

Obsluha příjemná, s objednáním nebyl žádný problém. Dokonce jsme vyzvěděli, že humr bude až v létě, že není sezóna. Celkový dojem pro mne skončil naprostým úžasem. Po všem co zažíváme v místních restauracích, kde chtějí nesmyslné peníze za něco, co neumí pořádně připravit, je tohle TO, proč do restaurací chodíme a zaplatíte možná méně, než by si s klidem mohli říci. Určitě se vrátíme, klidně pojeďte s námi, stojí to za to.