5 Pro

Golden India – Kolín

V sobotu jsme podruhé navštívili indickou restauraci v centru Kolína. Po menším zklamání z minula jsme se rozhodli nepouštět do žádných větších akcí.

Samozřejmě jsem nevynechal „masala“ indický čaj, který mi s mlékem připomíná Dátu z čajovny. Je to směs koření, divné bobule a černý pytlíkový čaj. Je to super, k dokonalosti chybělo, že mléko bylo z malých plastovek a ne třeba ze džbánku.

Překrm vybírala žena, nutně jsme museli ochutnat nějakou divnou mouku. Kuřecí nudličky v podivnosti. 5 nudliček masa, obalených v těstíčku, smažené. Chuťově zajímavé, přišlo mi to nahořklé ze smažení.

Hlavní chod jsem vybíral já a tentokrát jsem se fakt trefil. Miluji netradiční jídla, která bych neuměl připravit. A ještě ho chutnalo opravdu skvěle Skopové biryani. Výrazně červená rýže v níž je rafinovaně ukryté jehněčí maso příjemné chuti, vše propojuje a barevná ochucená rýže. Celé jídlo je malinkato pálivé, pro mne přesně na příjemno. Jak jsem vyzvěděl od servírky, rýže se vaří s připravenou směsí, ta to obarví i ochutí, musím to někde sehnat a naučit se to, návštěvy budou koukat :).

Sladké nakonec

 Celkově večer příjemný, určitě si umím představit, že sem občas zajdeme. Pokud nepřestanou pracovat na vzhledu a kvalitě jídel, myslím si, že by se restaurace mohla zařadit mezi oblíbené, po pizzeriích samozřejmě 😀 .


 

Kamarádka Lucka řekla ženě, že je v Kolíně nová restaurace, Indická. Po zážitku s Píseckém Tandoor jsem ihned volal o rezervaci. Místo bylo, tedy vzhůru.

Místa bylo dost, během večera přišlo cca 10 lidí. Nebyl bych to já, kdybych, se servírky nezeptal, zda to dělají dobře. Byl jsem ubezpečen, že nejlépe. Viděli jsme i exotického kuchaře, takže jdeme do toho.

V lístku mě zaujalo meníčko pro dva za 895 Kč, obsahuje dost položek k ochutnání.IMG_20171204_183553

Předkrm 

IMG_20171204_184104

Papadum – stylově podávané tenké křupavé placky se třemi druhy s chutney, zelené mne bavilo nejvíce, troufl bych si tvrdit, že se jedná o suchou směs, kterou si namícháte. Bílá, výrazně kořeněná, ale nevím čím :), a ještě marmeláda mangová, a pozor – jemně pikantní. Placky velice křupavé a velice tenké, s kmínem, běžně se vyrábějí z čočkové mouky. Exotika, co stojí za ochutnání.

 

IMG_20171204_185707

Šiš kebab – jehněčí tyčinky, ostré, bylinkové, šťavnaté, rozhodně doporučuji ochutnat

Kuřecí tikka -kostky po okrajích krásně do červena, uvnitř tradičně suché, kdo má rád, ocení

Cibulové bhajee- cibulové kroužky v hustém těstíčku, místy byly připálené, nedochucené, cítil jsem pouze vařenou cibuli.

Hlavní jídlo

 IMG_20171204_191408 IMG_20171204_191424 IMG_20171204_191434 IMG_20171204_191404

 

 

 

1-Jehněčí kostky v ostré omáčce, opravdu ostré omáčce. Vadilo mi, že poměrně velké kostky nejsou ochucené, chuť vařeného masa, připomínající jemné hovězí. Ale o tom nemluvit, kráva je posvátná. 

2-Kuřecí kostky v mírně pikantní omáčce, kdo má rád suché, uvařené kuře, jistě ocení, pálivost není nastavena na zabíjení, takže holčičí dobrota. Kuřecí maso příjemně cítit curry. Omáčka zahuštěna vařenou cibulí, což jí dává příjemnou nasládlost.

3-Zeleninové kousky, nepálivé, omáčka vlastně žádná, osobně jsem zaujat proti zelenému hrášku v teplých jídlech a jsem i na pochybách, že je indicky autentický. Chuťově to ovšem špatné nebylo.

4-Zeleninový salát, nakrájená zelenina lehce kořeněná, příjemně osvěží

5-Tradiční placky, k jídlu se prostě hodí, to je “ TA “ nevšední exotika, rýže, normální nelepivá rýže, basmati

Dezert

IMG_20171204_194600

Kulička ze sušeného mléka v cukrové omáčce. Rozhodně stojí za vyzkoušení.

Fotografii jsem bohužel nestihl pořídit včas, takže částečně nažráno. 

 

 

To je bohužel vše co jsme za 895,-Kč dostali a to je opravdu hodně málo. Ani v Praze si neumím představit tyhle ceny. Restauraci jako takovou určitě navštivte, je to zajímavá zkušenost, ale jinak je to ten kolínský standard, za hodně peněz pouze průměr.

Jako bonus jsem si nenechal ujít domácí zmrzlinu. IMG_20171204_183822 Pistáciová zmrzka s přimíchanými rozinkami a mangem posypaná kokosem. I když jsem byl po dotazu ubezpečen, že si jí vyrábějí, myslím, že to pouze míchají z pistáciové zmrzliny. Barva, struktura i chuť se až příliš podobá.

Další z věcí které určitě stojí za vyzkoušení jsou různé jogurtové nápoje. Za řeč stojí i masala čaj, kořeněný, škoda, že s pytlíkovým Liptonem.

IMG_20171204_195137 Za večer jsme zaplatili 1200,-Kč a za to si běžně dáváme více jídla v lepších restauracích. Za obdobná jídla v Písku jsme utratili cca. 600,-Kč a popravdě byla lepší a ve stylovějším prostředí

Restaurace na místě bývalé Harmonie, vedle diskotéky Oko. Bohužel zůstalo neútulné prostředí a celkový chlad, v zimě ne až tak příjemný. Ventilace zřejmě slabší, po příchodu domů jsme byli dost cítit kuchyní. Celkově by myslím „Indické“ prospěly vonné tyčinky. Jiné talíře by též neuškodily.

Pokud se restaurace nezlepší, jak kvalitou, prostředím, tak i cenou, spadne do průměru a půjde už jen níž. Pomohl by i vetší zápal od servisu. Např. když nám paní donesla předkrmy, musel jsem si o popis součástí říct, obdržel jsem pouze strohé pojmenování jídel. Myslím, že mi všichni máme raději nějaké poutavé vyprávění. 

Každopádně hurá, že to není další pizzerie!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*