8 Dub

Lovas&Lovas Poděbrady

Jedna z mých oblíbených restaurací, která vaří tak skvěle a netradičně, že ani u nás doma bychom to neuměli. Shodou okolností jsem od Zdeňka Belzi, Martina Pešouta a Vaclava Valihracha dostal k narozeninám voucher v hodnotě 1 500,-Kč. Tímto Vám chlapci děkuji.

Zdejší večeře jsou inspirativní. Obsluha je na úrovni. To nemyslím v tom snobím slova smyslu, ale naopak. Usměv a vtip není servírkám cizí, když poprosíte o vodu z kohoutku nemají Vás za socky, vyjdou vstříc s výběrem jídla o kterém něco i vědí a dokážou zodpovědět všetečné otázky.

IMG_20170408_180342 IMG_20170408_190423Večeře ve dvou, takže jsme za jeden večer zvládli ochutnat více jídel.

 

Já se ženou(vpravo).

 

Předrmy

IMG_20170408_181237(80gr) Terina z kachních jater a telecího pupku s drcenými pistáciemi, zeleným pepřem doplněná o cibulovo-zázvorovou marmeládu a škvarkový chléb 145,-

Hrubozrná paštika, chuťově velice vyvážená, svěží, s drcenými mandlemi a pepřem. Brusinkový džem s celým ovocem, dost dobře opečená topinka s malými škvarečky, sypaná hrubou solí. Ozdobeno rukolou a klíčky ředkviček. Obloha ochucena.

 

 

IMG_20170408_181303(50gr) Zrající kozí sýr jemně vyšlehaný s bylinkami s carpacciem z marinované červené řepy na malém salátku s dýňovým olejem, čokoládovou drobenkou a medovými ořechy, máslové toasty 118,-

 Tenké plátky z mladé červené řepy naložené v marinádě. Chuť perfektně vyladěna, naprosto bez zemité příchutě řepy. Jemný kozí sýr v pěně s bylinkou. Fakt dobré. Rozhodně doporučuji odpůrcům kozích sýrů a červené řepy. Tohle Vám rozhodně rozšíří obzory, jak to může také chutnat. Vezmu na to tchýni, ta obé nerada a já jí ano.

 

 

Hlavní chody

jídla jsme vybírali ze sezóního jarního menu   IMG_20170408_180450   ,stálou nabídku máme už docela zvládnutou. Později jsem toho maličko litoval, ale k tomu dále v našem příběhu.      

IMG_20170408_183603Konfitovaná jarní pečeně, variace jehněčí kýty a králičího stehýnka, špenátové pyré s domácím žemlovým knedlíkem 265,-

Esteticky velmi pěkné jídlo, domácí knedlík, kyprý, dobrý. Králičí hnát byl výborně cítit slaninou,, přišel mi dost suchý. Jehněčí měkoučké, šlo by krájet lžící. Špenát mi přišel stejný jako domácí s mraženého. Silný dobrý sosík. Jídlo celkově ucházející, ale pouze jako hotovka za 120,-. Tohle bych doma dokázal uvařit, i když asi ne tak dobře.

 

IMG_20170408_183615Pomalu pečená krůtí prsa s bylinkovo kopřivovou nádivkou, nastavovaná bramborová kaše s křupavou šalotkou 225,-

Na pohled opravdu krásné jídlo. Silná výborná omáčka. Na nádivce bylo znát, že je ohřívaná. Krutí prso navzdory protknutí slaninou bylo až tragicky vysušené a po chvíli kousání se vrzavě lepilo na zuby. Tohle bych si ani doma nedělal. Myslím, že byla chyba, že jsme si v sobotu objednávali jídlo určené spíše na všední den. Jako celek to nebylo špatné, ale za cenu hotovky.

 Opravdový šok přišel na závěr. Jídla jste určitě z třičtvrtě snědli a dali je stranou. Servírka přišla pro talíře s tradiční otázkou „Vše v pořádku?“. Řekl jsem, že vše vpoho, jen že maso je dost suché. Chtěla to říct do kuchyně, říkám, že dobré ať neříká. Tak se zeplala, čím nám to může vynahradit, opět jsem řekl, že dobré a že si určitě dáme ještě dezert, prostě nic se neděje. Po chvilince přišla z kuchyně, že pan kuchař vzkazuje, že jídla nemusíme platit. Opět jsem s díky odmítl. Neuvěřitelné je, že se na nás nikdo nezlobil, ani nikdo nevybíhal z kuchyně si mě prohlédnout. Prostě profesionálové!

 

Sladké na konec

IMG_20170408_192736Horké maliny Contreau
pomerančovým likérem ochucené malinové pyré doplněné o vanilkovou zmrzlinu v musli krustě

 

 

IMG_20170408_192710Piemontské brulée
s předem marinovanými višněmi v likéru Grant Marniere s karamelovou krustou a pepřovo-fikovým pureé

 

 

IMG_20170408_192724Co mne na dezertech krom výborné chuti dost překvapilo? Byla to kytička z cukrové vaty s příchutí marshmallow. Z prvu jsem byl vyděšen, že si dělají cukrovou vatu z bombónů, naštěstí mi servírka na můj dotaz sdělila, že jí kupují. To mi odlehlo.

Při placení jsme opravdu neměli na účtu hlavní chody, což jsem chtěl kompenzovat dýškem, ale při platbě kartou to prý prostě nejde, protože EET. V hotovosti žena vysypala asi 60 Kč, tak příště. Určitě zase dorazíme.

Lovas&Lovas Poděbrady je na mém žebříčku stále nejlepší restaurace v okolí. Rozhodně doporučuji, cenově je to dostupné, nabídkou na špičce.