27 Bře

VESPA Kolín

V loňském roce jsem byl z restaurace naprosto nadšen a okamžitě jsem si jí dal na první místo. Maso připravovali naprosto fenomenálně, menu neotřelé, k pití vyráběné limošky a ne šhitfacekola. Nesedla mi tenkrát snad jen pseudo-krásná servírečka, naprosto bez smyslu pro humor. Na co rozum, když je krásná 🙂 .
IMG_20170325_150500O flank steaku z Vespy jsem několikráte snil a proto jsem se rozhodl restauraci navštívit a zjistit, jak drží standardy po roce provozu. Sobotní odpoledne právě začíná.
Jako obvykle začínám u předkrmu a dnes nepůjdu do žádných větších akcí, takže klasika.

 
Carpaccio z hovězího masa s hoblinkami parmazánu a rukolou………….149 Kč
Tradiční provedení, žádné zbytečnosti, pouze rukola, čerstvě mletý pepř, permazán, citron a olivový olej. Bohužel bez toastíku.
Všechno krásné, až na zeleno-šedivý okraj masa, zhruba 1 cm od okrajů na celém řezu. Po ochutnání mi chyběla ta svěží chuť masa, pouze divný hadr. Tohle nechci.

Servirka přišla odnést plný talíř s obligátní otázkou: „Všechno v pořádku?“. Ukázal jsem jí okraje i strukturu masa a sdělil, že to bohužel nechci. Pak následoval trochu bizár, když jsem obdržel informace, že je to z oleje na talíři, druhá verze byla, že je to od horčice, do které se to před zmražením balí. Kdybych carpacio nejedl pravidelně a něco nevěděl i o jeho přípravě, zřejmě bych se cítil provinile a nic nevracel. I kdybych byl idiot, co se plete, nemyslím, že je na místě dělat ze zákazníka losera, co ničemu nerozumí. (i když je asi krásná 🙂 )

IMG_20170325_151303IMG_20170325_151307Mě to přišlo, jako kdyby bylo carpacio zmrazené již delší dobu a možná ho někdo i ledabyle zabalil a došlo tak k vysušení masa. Občas je to vidět u filé v supermarketech. Každopádně nejhorší, co jsem kdy měl!

 

 
180 g Hovězí flank steak s restovanou cibulkou a pepřovou majonézou…………209 Kč
Tak tohle jídlo mi nedalo spát, na to jsem se těšil. Bohužel. Maso, tragédie! Normálně je steak z pupku cca 1-2cm vysoký a širší. Nevím, co bylo toto, ale bylo to daleko užšší a dvakrát tak vysoké. Propečení fajn, ale nešlo to ukrojit, o rozžvýkání ani nemluvě. Jediný dojem po cestě domů byly bolavé a unavené kousací svaly. O ochucení masa nemůže být řeč.
Pepřová majonéza byla nějaká majolka s jogurtem a vmíchaný zelený pepř v nálevu. I s tímto by si šlo pohrát, mimimálně přidat i drcený pepř, když má být pepřová. Cibule místy naprosto syrová.

Vracet druhé jídlo mi přišlo už hloupé, tak jsem se snažil sníst co nejvíc. Z toho ta bolest :). Stejně jsem snědl tak půlku, takže se mi oběd dost prodražil. Když se přišla zeptat servírka: „Všechno v pořádku?“, jen jsem se zasmál a mávnul rukou a řekl JISTĚ, kdo by si chtěl opakovat trapnou diskuzi, jak je vše v cajku.IMG_20170325_153930

 Millefoglie -plátky listového těsta s vanilkovým mascarpone……76 Kč

IMG_20170325_155648Dezert z denní nabídky, která paradoxně platí celý týden. Byl jsem zprvu vyděšen, protože jsem si představil v sobotu pondělní jídla. Výsledek mile překvapil.
Tři vrstvy pečeného listového těsta, promazané krémem, navíc  poleva z cukru a citronu. Opravdu chutnalo a začnu připravovat doma dětem. Zkusím nějaký jednodušší krém, abych nemusel kupovat mascarpone.

 

Velkou legraci jsem si užil i při placení. V životě jsem snad neviděl větší údiv, než když jsem servírce, která přinesla účet, sdělil, že Carpacio platit nechci. IMG_20170325_160834Asi na to nejsou zvyklí a nezapadá to do Kolínského konceptu: „Jez, nemel a plať hodně!“.
Při našem odchodu servírka nelenila a běžela hlásit do kuchyně, že ten brepta odchází. Při stoupání nahoru jsem cítíl příjemně hřejivý, nenávistný pohled.
Pro mne tedy VESPA velké zklamání, neudrželi kvalitu, která zde zpočátku byla. Snížilo se to už jen na továrnu na peníze bez hlubšího smyslu. Škoda, byly doby, kdy jsem to zde doporučoval svým známým. Teď bych měl ostudu. Co jsem skončil s obnažováním, ostudu nerad.

*po zveřejnění přispěvku se mi sešly komentáře, potvrzující stav restaurace, i to, že flank steak to rozhodně nebyl