10 Úno

Indická restaurace Tandoor – Písek

Dnes se chystám se ženou do indické restaurace. Podle recenzí je tam naprosto příšerné prostředí, ale chutné a autentické jídlo. Na stránkách jsem vyčetl, že mají opravdové nepálské kuchaře, kteří používají pro přípravu většiny jídel speciální pícku tandoor.

Z nabídky rozhodně musím vyzkoušet Chicken Vindaloo. Je sice zařazeno jako velmi pálivé, ale jedl ho Dave Lister z Červeného trpaslíka a sám jsem se ho podvakráte pokoušel připravit. Bohužel pokaždé skončilo v záchodové míse. Kde udělali soudruzi z NDR chybu, netuším.


Podle počtu rezervací, je znát, že je restaurace opravdu vyhlášená. Prostředí trága, zvěsti nelhaly. Vchod je uprostřed silně aromatického močového průchodu. Uvnitř klasický styl 90tých let, obohacený o nezbytné orientální výjevy. („Vidím jen výjevy“) Stůl jsme sehnali, zážitek. začíná.

Kompletní personál je vskutku autentický a objednávka i s ukazováním v jídelním lístku, stává se složitým úkolem.
2017-02-11 11.45.56
1. PAPADUM – něco, bohužel jsem nevyfotil jídelní lístek
-křupavý indický pokrm připomínající velkou kulatou sušenku, s nakrájenou kořeněnou zeleninou /ne kořenovou/

Jedno z velkých překvapení, nic k čemu bych dokázal přirovnat. Velice křupavá, tenká placka, místy prosvítal kmín. Najemno krájená zelenina (papriky, cibule, okurka, rajčata) ochucená naprosto neznámou věcí. Nejblíž se mi zdá kupovaná salátová zálivka, ze které po chvilce vykoukne nějaký ďáblík. Zcela určitě doporučujeme celému světu, skvělé jídlo. Kdybych to chtěl udělat doma, naprosto nevím jak.

2017-02-11 11.52.42

2017-02-11 11.52.48
2. KUŘECÍ VINDOLLO
-chutná kombinace šťavnatých kuřecích kostek v plamenně ostré omáčce s jemnými bramborami, ochucená pikantním indickým kořením.

Jakožto hlavní pořadatel festivalu pálivých jídel něco snesu. Toto bylo hraničící a i slza ukápla, o rýmě nemluvě. Ale dobré. Omáčka konzistencí a strukturou jak naše svíčková. Kromě výborné pálivosti nejsem schopen určit, z čeho je omáčka složena. A to ani když tu stále a stále ochutnávám zabalené zbytky. Kuřecí maso šťavnaté. Na to, že kuře nerad, GOOD!

3- Gulab Jamun
-je chutný, typicky indický pokrm tvořený kuličkami z lahodného sušeného mléka, které jsou smažené na mírném ohni a poté zalité v sametově jemné sladké omáčce.

Absolutně nevím co k desertu napsat, to se prostě musí ochutnat. Kuličky takové měkčí těsto, teplá omáčka konzistence medu. Složení si netroufnu rozebírat, omáčka mi připomínala med s přepuštěným máslem.
2017-02-11 12.32.08

3,5-Indická zmrzlina
-rozhodně nesplnila očekávání kupované průmyslo-vanilky posypané posvátnými kravičkami. Naprosto unikátní chuť, vlastnoručně vyrobené zmrzliny. Super, nepopsatelná a nepoznaná chuť, není proto co psát. Ochutnat!

4- Lamb Thali Anapurna
-směs dozlatova orestovaného jehněčího masa, čočky a zeleniny se sametovým dotekem jogurtové chuti a popraškem koření. Podává se s indickou rýží nebo chapati plackou na speciálním děleném talíři.
2017-02-11 12.37.50
Snový talíř rozdělený do sekcí, v každé něco jiného. Přílohou Chapati (pšeničné placky připravované pečením v peci tandoor).
Omáčka, zprvu mi přišla stejná, jako máme ke kuřeti. Což dělají všechny čínské restaurace na kolísku. Nebyla! Hlubším zkoumáním jsme dospěli ke shodě, že vypadá stejně, ale faktorů chuti, které se liší je povícero. Přílohová čočka se zeleninou byla jen další chutnou věcí, které nedokáži rozebrat.

Mínusem je mražená zelenina, ten mor našich supermarketů, sezona prostě není.

K pití nás zaujal jogurtový nápoj, asi TAJI, od kterého jsem očekával naprostý dotek Indie, ale obdržel jsem polibek od Danone. Velice příjemný byl INDICKÝ ČAJ S MLÉKEM, kořeněný čaj, „ne“podobný Dátě z kolínské čajovny.

 Bohužel, jsme si pikolíkem, který byl autentický naprosto, až tak nerozuměli, tak že jsme jídla dostávali v pořadí, jak jsou psána. Jehně po zmrzlině, není až takový šlágr, ale jeví se mi to, jako jediná chybka večera. A popravdě, i v tom je kouzlo, když jdeme do exotiky.

Za předkrm, dvě hlavní jídla, dva dezerty, čaj a kefír, 3 krabičky s sebou – 519,- Kč.

A to je fakt fér! Doporučujeme. A volat o rezervaci, místa nebudou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*