8 Úno

Žižkovský vysílač

Počátkem ledna 2017 jsem navštívil restauraci v budově Žižkovského vysílače. Exkluzivní prostředí ve výšce 66 metrů nad zemí s krásným výhledem na Prahu, umocněným souvislou sněhovou nadílkou. Součástí je i jednopokojový hotel ve výšce 70 metrů. Pokojíček jsme si kdysi chtěli pronajmout s Pavlínkou na romantický víkend. Myslím, že nyní je cena za noc 22 000,-kč , takže už to asi necháme být :).

Obsluha profesionální, na můj vkus příliš odměřená, bez hlubšího smyslu pro humor. To možná souvisí s tím, že tam zřejmě většinou chodí suchárci a snobíci pouze s touhou se ukázat, než si užít večer, či atmosféru. S tím bohužel souvisí i ceny, ale paradoxně i kvalita a provedení jídel.

K mému velkému zklamání kvalita jídla naprosto neodpovídala jeho ceně. Dle mého odhadu platíte minimálně ½ ceny  pouze za výhled. Celkový dojem je, že jsem to zkusil, ale rozhodně nemám důvod to opakovat. Ani Vám návštěvu nedoporučuji, bude lepší navštívit v Žižkovské věži pouze rozhlednu (93metrů) a na jídlo si zajít jinam.

Mé obědové meníčko:

PEČENÁ FOIE GRAS

PEČENÁ FOIE GRAS
PEČENÁ FOIE GRAS

foie gras se švestkovou omáčkou, máslovou brioškou, karamelizovanou jahodou, granátové jablko a třešňová pěna – 365Kč

-Játřička jsem jedl pouze párkrát, nemohu tedy objektivně posoudit, ale tyhle mne prostě neoslovily, spíš ošklivé a to bych za 4 kilča neočekával.

 

 
NA VÍNĚ PEČENÝ ROLOVANÝ KRK

NA VÍNĚ PEČENÝ ROLOVANÝ KRK
NA VÍNĚ PEČENÝ ROLOVANÝ KRK

z mladého jehněte servírovaný s bramborovou annou, fazolemi fava a cibulkami cipolline – 525Kč

-maso měkké, pěkně připravené, chuť zpočátku dobrá, postupně ale až nepříjemná. Cibulky až příliš nasládlé, chuť příliš jednoduchá. Fazolky příjemné překvapení, neznal jsem. Talíře, nenahřáté což je ohromná chyba, zvláště u jehněčího.

 

 
CRÈME BRÛLÉE
tradiční, jedinečné a výtečné s vanilkovým luskem a čerstvě připraveným karamelizovaným třtinovým cukrem – 125Kč

-obligátní briléčko, sám dělám poměrně často. Zdejší pidi-mini porcička, nejmenší co jsem kdy viděl, tradiční receptura, viskozita poněkud hustší, krusta tragická a to i přes to, že první dostal kamarád a já si žádal o řádnou, křupací.

2 decky Pálavy za 115,-Kč

-jako chlast mě baví a Pálavu mám fakt rád, cena za výhled

COUVERT – zdarma, ale pouze bylinkové máslo míchané z nějaké kupované směsi, známe z pizzerií

ZPĚT                                                      VIDEO ZDE 

účet
účet
fotíme
fotíme
reklamní leták
reklamní leták
tak se těším
tak se těším

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*